Македонија
29. January 2023 - 12:07

Приведени две лица од Косово на „Табановце“ - на пасошка контрола приложиле туѓи пасоши

На 28.01.2023 во 13,30 часот на Граничен премин „Табановце“ од полициски службеници приведени се Д.Х.(25) и Н.К.(52), двајцата од Р.Косово, затоа што при извршена пасошка контрола приложиле туѓи патни исправи.

Лицата се предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.