Македонија
17. March 2023 - 13:19

Наставничка од Лисиче осомничена за продажба на дрога

Наставничка од основното училиште „Александар Македонски“ во Лисиче, општина Аеродром е осомничена дека е вмешана во продажба на дрога, пишува МКД.мк. 

Вчера Министерството за внатрешни работи во голема полициска акција приведе неколку лица, дилери на дрога, а меѓу нив е и наставничката.

Според првичните информации, се работи за продажба на амфетамин.