Loading Video...
Ракомет
26. јуни 2023 - 19:59

Лазаров во куќата на славните на ЕХФ

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров доби уште едно големо признание од ЕХФ која по повод свјот 30-ти роденден го смести во Куќата на славните заедно со вкупно 60 ракометари и ракометарки кои влегоа во аналите на овој спорт. 

Лазаров е на позицијата десен бек заедно со Ласло Наѓ и Олафур Стефансон.

Манифестацијата се одржува во Виена и е во тек.