Loading Video...
Кошарка
15. October 2021 - 11:03

Фенербахче го демолира Уникс

По две победи за домашните и гостинските екипи на четирите натпревари од 4.коло на Евролигата.
 
Кошаркарите на Феребахче го демолираа Уникс Казан совладувајќи го со 80-41, а предноста на домашниот терен ја искористи и Зенит кој беше подобар од Баерн до 79-71.
 
Победа на гости остварија Басконија во Берлин против Алба со 80-76 и Макаби кој го победи Асвел Вилербан со 93-85.
 
Денеска на програмата се првите пет средби од 4.коло во кои се среќаваат: 
ЦСКА МОСКВА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 19:00 часот 
МОНАКО - БАРСЕЛОНА 19:00 
ОЛИМПИЈАКОС - ЖАЛГИРИС 20:00 
ОЛИМПИЈА МИЛАНО - АНАДОЛУ ЕФЕС 20:30 
РЕАЛ МАДРИД ПАНАТИНАИКОС 21:00