Македонија
24. January 2022 - 16:45

Брза помош која поминувала со ротации се судри со „пежо“ кај „Папагал зградата“ во Центар | ФОТО

Возило на Брза помош и автомобил марка „пежо“ со скопски регистарски таблички се судрија на раскрсницата во близина на „Папагал зградата“ во Центар.

Според очевидци, возилото на Брзата помош превезувало пациент и поминувало со вклучени ротациони светла.

Во тек е увид на местото на настанот од страна на екипа на МВР.