Македонија
20. February 2024 - 17:12

Жител на Сарај пријавил дека маж фрлал предмети кон него и неговото „ауди“

- На 19.02.2024 во 17.15 часот во Полициската станица Ѓорче Петров, М.А.(34) од с.Сарај, скопско, пријавил дека околу 16.40 часот на подрачје на Ѓорче Петров во Скопје, Г.Х. од с.Кондово му упатил закани и со тврди предмети фрлал кон него и неговото возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, соопшти МВР.

Притоа, возилото било оштетено, а тој се здобил со повреди.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.