Македонија
14. February 2019 - 13:18

Во несреќата загина 19-годишниот Онур Садику

Деветнаесетгодишниот Онур Садику е еден од загинатите во превртениот автобус на Дурмо Турс, кој вчера излета од патот Скопје-Тетово. Погребот на момчето ќе се одржи денеска.

Досега во јавноста се објавени идентитетите на 4 од загинатите лица.