Македонија
3. February 2023 - 15:55

Уапсен 19 годишник од Слупчане - при претрес во неговиот дом била пронајдена дрога

На 03.02.2023 во 11.30 часот, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Н.А.(19) од село Слупчане, општина Липково.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана.

Tој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.