Македонија
16. May 2022 - 9:32

Пронајдена марихуана при претрес на возило на 24 годишен тетовец

На 15.05.2022 во 21.00 часот во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода А.А.(24) од с.Јеловнаје , тетовско.

При преглед во неговото возило „Фолксваген Голф“ со тетовски регистарски ознаки, биле пронајдени и одземени марихуана, бела тврда материја и еден нож.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.