Македонија
7. October 2019 - 11:13

При преглед на возило пронајдена марихуана - уапсени три лица

Синоќа во 03.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Филип Втори Македонски“ ги лишиле од слобода А.Е.(35) од Скопје, Т.Б.(23) од Република Турција и Д.О.(22) од Скопје, затоа што при извршен преглед во патничко возило, во кое биле тројцата, била пронајдена марихуана. По документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.