Македонија
15. April 2024 - 16:58

Претепана 28 годишна жена од мажот и неговите родители

Вчера во 20.15 часот во СВР Скопје, 28 - годишна жена пријавила дека околу 11.30 часот на подрачјето на Драчево била физички нападната од нејзиниот вонбрачен партнер Џ.М.(27) од Скопје, од неговите родители и неговата тетка, при што биле употребени и тврди предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.