Македонија
29. January 2023 - 18:01

Четириесетгодишна скопјанка физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека  по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот поранешен вонбрачен партнер В.М.

Како што соопшти МВР, настанот се случил околу 14:00 часот во парк на подрачјето на Центар.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.