Loading Video...
Фудбал
4. December 2021 - 17:55

Значајна победа на Севилја за пробив на второто место во Ла Лига

Екипата на Севилја забележа важна победа над Виљареал во меч од 16 коло на шпанската Ла Лига. 
 
Со голот на Окампос уште воп 16-минута Севилја славеше со 1-0, а со трите освоени бодови андалузискиот тим се проби на второто месато на табелата зад Реал кој има пет повеќе, односно Атлетико кој има два бода помалку.
 
Двете мадридски екипи вечерва ги играат своите дуело од ова коло. 
 
Атлетико ја пречекува Мајорка, а Реал гостува кај четврто рангираниот Сосиедад.