Македонија
9. July 2024 - 8:13

Загина човек од удар од воз

На железничката пруга кај булеварот „Србија", синоќа воз удрил човек на возраст од околу педесет години.

Од ударот, тој починал на местото на несреќата, потврдија утрово од Итната медицинска помош во Скопје.