Македонија
26. March 2023 - 9:11

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност

Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информираат од УХМР.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен и западен правец, кој долж Повардарието на места ќе засилува.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец.