Македонија
9. August 2022 - 16:49

Воз удри мигрант, застанал веднаш но мигрантите избегале

Во СВР Куманово вчера е пријавено дека околу 07.20 часот на пругата во близина на Железничка станица Романовце, патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Табановце, удрил во едно лице мигрант, кое се движело со уште три лица - мигранти по и покрај пругата. Возот застанал на местото на незгодата, но мигрантите избегале.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.