Свет
15. May 2022 - 13:05

Во регионот на Лавов погодена воена инфраструктура

– Гувернерот на украинскиот регион Лавов, Максим Козицки на Телеграм објави дека во утринскиот напад на руските сили погодена е воена инфраструктура.

Тој наведе дека сè уште нема информации за евентуални жртви во нападот.

Се утврдува степенот на уништувањето, посочи Козицки.