Македонија
17. October 2021 - 12:19

Утре локален дожд и температури до 21 степен

Следува период на стабилно и потопло време, освен утре кога ќе има услови за локален краткотраен дожд. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла. Врнежи од дожд се очекуваат во сабота, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринските температури утре ќе се движат од 3 до 10 степени, а дневните од 12 до 21 степен.

Во Скопје и околината времето утре ќе биде променливо облачно со утринска температура до 6 степени, а дневна до 17 степени.