Македонија
26. September 2018 - 13:21

Тројца скопјани каснати од куче

Ноќеска во 01.50 часот во Полициска станица Центар, Н.К.(22) од Скопје пријавил дека на 25.09.2018 година околу 23.30 часот на улица „Пролет“ бил нападнат и каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

Вчера во 20.20 часот во Полициска станица Гази Баба, М.В.(54) од Скопје пријавил дека околу 18.50 часот на улица „Пехчевска“ бил нападнат и каснат од куче скитник во пределот на десната подколеница.

Истиот ден во 11,30 часот во Полициската станица Гази Баба, Д.К.(58) од Скопје пријави дека на 22.09.2018 година во 20.00 часот на улицата „Благоја Стевковски“ бил нападнат од куче- скитник кое го каснало за левата нога.