Македонија
10. August 2019 - 19:29

Трагедија во скопското село Стајковци - 35-годишен маж пронајден мртов

Трагедија во скопското село Стајковци. 35-годишен маж пронајден мртов во својот дом.

 

Како што информираат од МВР, вчера во 08,36 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Стајковци,скопско, бил пронајден починат без траги на насилство Д.М.(35) од с.Стајковци, кој бил со нарушено здравје.

 

По наредба на јавен обвинител, телото е дадено на обдукција.