Македонија
22. јуни 2021 - 12:00

Тешко повреден пешак во Битола откако мотор удрил во него

На 21.06.2021 во 13.47 часот било пријавено дека во Битола на ул.„Партизанска“, мотоцикл „јамаха“, со битолски регистарски ознаки, управуван од Д.Н.(28) од Битола удрил во пешакот В.Н.(74) од Битола. Во незгодата В.Н. се здобила со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Битола. Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Битола.