Македонија
6. јуни 2022 - 16:41

Тешка сообраќајка кај Свети Николе, има повредени | ВИДЕО

Тешка сообраќајна несреќа е пријавена во 13.15 часот кај Свети Николе на патниот правец кон Скопје.

Се судриле две возила, Голф и Ауди, при што е направена голема материјална штета, а неколку лица се повредени и пренесени во болницата во Штип.

Наскоро се очекуваат повеќе детали за несреќата.