Македонија
7. July 2022 - 11:15

Таравари: Човекот со пиштолот бил револтиран што демонстрантите му го демолирале хотелот

Таравари денеска во Студио 10 се огласи за инцидентот кај Скендерберг. Тој му одговори на Мицкоски и му порача дека не станувало збор за никакво нарачано убиство.

– Човекот со пиштолот е член на Алијанса, бил револтиран што претходниот ден демонстрантите му го демолирале хотелот, рече Таравари утрово за тв 24.