Македонија
1. September 2016 - 13:45

Среде бел ден, млада битолчанка претепана и силувана пред својот другар

СВР Битола поднесе кривична пријава против В.К. (46) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „силување“.

Пријавениот на 25.јули годинава на ул. „Бистра“ во Битола околу 12.00 часот су употреба на физичка сила и тврд предмет ја нападнал М.Ј. (18) и нејзиниот другар Д.Ј. (24), ги повредил оштетените, а потоа  извршил полово дејствие врз истата.

Пријавениот го сторил делото во моментот додека оштетената М.Ј. се движела по улицата со нејзиниот другар.