Македонија
18. March 2023 - 17:28

Скопје: Направиле сообраќајка па потоа се истепале

На 17.03.2023 во 14.30 часот В.А.(30) од Скопје пријавил дека околу 10.30 часот на подрачјето на Хиподром, по претходно случена сообраќајна незгода, тој и неговиот татко Б.А.(54) биле физички нападнати од А.Д.(31) и А.Д.(26), двајцата од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.