Македонија
4. December 2021 - 17:05

Скопјанка силувана од другар на поранешниот дечко

Вчера скопјанка пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода била силувана од пријател на бившото момче. Како што соопштува МВР:

„На 03.12.2021 во 18.00 часот К.Н.(21) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Кисела Вода ѝ била извршена обљуба од Д.Ѓ., кој бил пријател на нејзиното поранешно момче.

Се работи на целосно расчистување на случајот“, велат од МВР.