Македонија
16. October 2021 - 16:42

Скопјанец со нож ја убил својата 84 годишна мајка

„Денеска (16.10.2021) во 07.50 часот на ул.„23ти Октомври“, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода И.Т.(62) од Скопје поради сомнение дека околу 06.30 часот во нејзиниот дом со остар предмет и нанел убодна рана на неговата мајка В.Т.(84) од Скопје, по што таа починала“, информираат од МВР. Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.