Живот
4. July 2018 - 12:08

Синот на славната пејачка бил пронајден мртов во станот: Си пукал со сачмарка во глава

Крејг Тарнер (59) пронајден е мртов во својот стан во Студио сити во Калифорнија. Обдукцијата покажала дека синот на Тина Тарнер си пукал во глава од сачмарка, пишува Пипл.

Славната пејачката имала 18 години кога го родила Рејмонд, чиј татко е саксофонистот Рејмонд Хил. Кога пејачката во 1962 година се омажила за Ајк Тарнер, тој го усвоил Крејг.

Веста за смртта на Крејг, Тина ја затекнала во Берлин, каде присуствувале на Недела на модата.

Инаку пејачката јавно зборуваше за злоставувањето кое го доживела од сопругот Ајк, кој го обележа растењето на Крејг.