Балкан
25. јуни 2022 - 19:05

Силно невреме во Белград, Земун под вода | ВИДЕО

Силно невреме го зафати во Белград. Пороен дожд и град паѓаа на некои делови од градот.

Во Земун паѓаше силен дожд проследен со град. Според видеата објавени на социјалните мрежи, улиците во Земун се поплавени, а водата навлегувала во зградите.

Дождот беше проследен со силен ветер кој носеше дрвја и покриви.

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by 192.RS (@192_rs)