Македонија
5. December 2021 - 11:51

Се судрија трактор и цитроен, повеќе лица завршија во болница

Се судрија трактор и цитроен, повеќе лица се повредени меѓу кои и малолетник.

- На 04.12.2021 во 13.30 часот било пријавено дека на магистралниот пат Битола-Ресен, кај „Сопотски ливади“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „цитроен“, со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Ј.(57) од Битола и трактор „ИМТ 539“, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од Г.П.(45) од с.Подмочани, ресенско. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил малолетен сопатник од патничкото возило, а со телесни повреди се здобиле возачот И.Ј. и уште тројца сопатници од возилото, Л.Ј.(51), Б.Ј.(19) и З.Ј.(59), сите од Битола, констатирани во Клиничката болница Битола, информира МВР.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од Полициската станица Ресен.