Живот
18. July 2016 - 12:57

Се шокирала кога на улица ја нарекле “дебела кучка” а денес е сон на секој маж

 
Благодарение на своето хоби Кејти Самерс ослабнала 50 килограми и во целост го сменила изгледот.
 
Не била свесна за својот изглед, како ни дека има 95 килограми и се шокирала кога на улица некој маж ја нарекол “дебела кучка”. Но денес после две години успеала да симне 50 кг и сега е сон на секој маж.
 
-Во еден момент ќерка ми влезе во собата и ме виде како плачам зашто немав што да облечам. Не ме собираа ниту работите кои ги носев додека бев бремена. Во тој момент сфатив дека морам да почнам да вежбам”, се присетува Кејти.
 
 
Сега оваа занесна бринета, иако се почнало спонтано, се бави со кревање тегови што и помогнало да изгуби уште повеќе килограми.
 
-Многу луѓе на интернет ми даваат поддршка иако од дебелината ми останаа стрии на одделни делови од телото, но тврдат дека е вистинско задоволство да се види некој со толку волја. Има и негативни коментари. Постојат и луѓе кои мислат дека сум се оперирала и дека тоа е тајната на мојот сегашен изглед, но со време научив да ги игнорирам!” – вели Кејти.