Фудбал
6. јуни 2023 - 10:18

Сасуоло го продолжи договорот со тренерот Диониси до 2025 година

Тренерот на Сасуоло, Алесио Диониси го продолжи договорот со тимот до летото 2025 година, соопшти прес-службата на тимот.

Четириесет и тригодишниот играч е во тимот од летото 2021 година.

Претходно, Диониси ги предводеше Фиоренцуола, Имолезе, Венеција и Емполи.

Минатата сезона Сасуоло заврши на 13. место со 45 бодови.