Ракомет
2. March 2020 - 19:49

Ристовски: Се вратив да му помогнам на Вардар

Македонскиот репрезентативен голман Борко Ристовски се враќа во домашното првенство и тоа во дресот на Европскиот првак Вардар за да му помогне во дуелите со ПиК сегед од ЛШ но и во домашното првенство. Денеска  прес конференција на Министерот за одбрана на која истакна дека финансискиот ефект не му е важен бидејќи во Бенфика имал побогат договор со важност од една ипол година.