Џет-Сет
13. December 2016 - 16:21

Рики Мартин „се возбуди“ на својот концерт во Мексико

Латино ѕвездата Рики Мартин повторно стана хит на социјалните мрежи, но не поради некоја своја песна или поради некој оригинален настап, туку поради една типично машка незгода, која му се случи на синоќешниот концерт во Мексико.

Имено, за време на танцувањето, пејачот во еден момент доби спонтана ерекција, па мораше со насмевка да и го сврти грбот на публиката. Но, и покрај насмевката, сите забележаа дека не му е сеедно и дека е засрамен.

Засега останува мистерија дали за незгодата е виновен некој од танчерите или соработниците или пак некое момче од публиката. Има и гласини дека се работи само за откопчан патент.

Како и да е, тој момент не и избега на камерата, на радост на Твитер и Фејсбук сеирџиите.