Македонија
1. March 2021 - 21:20

Ранет полициски инспектор - син на поранешниот поглавар на ИВЗ Реџепи - стрелано од возило во движење

Околу 16:40 часот пријавено е дека во Скопје,на кружниот тек во н.Ѓорче Петров кај црквата Св.Петар и Павле, лице од возило „Голф“, пукало кон возило „мерцедес”, во кое бил полицискиот службеник З. Р.