Свет
14. September 2021 - 13:34

Путин во самоизолација поради случаи на зараза со Ковид-19 во неговото опкружување

Рускиот претседател Владимир Путин најави дека ќе се самоизолира поради случаи на инфекција со коронавирус во неговата околина, објавија светските агенции.

– Путин ќе биде во самоизолација извесно време, се наведува во соопштението на Кремљ.

Поради тоа, шефот на државата ќе учествува онлајн на седниците на Советот за колективна безбедност на Организацијата за договор за колективна безбедност закажани за оваа недела во Душанбе и на самитот на Шангајската организација за соработка.