Македонија
12. December 2016 - 10:47

Пукање во центарот на Охрид - Едно лице повредено

Едно лице е потешко повредено во пукотница што синоќа некаде пред полноќ се случи во угостителски објект напроти централната пошта во Охрид.

Портпаролот на СВР Стефан Димоски ја потврди информацијата, со појаснување дека инцидентот се случил во 23:45 часот и дека во него учестуввале две лица. Притоа дошло до меѓусебна расправија по што едното лице извадило пиштол и со неколку истрели му нанело тешки повреди на другиот во пределот на нозете.

Повредениот после инцидентот бил префрлен во Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Свети Еразмо“ каде е хоспитализиран, додека другиот учесник во расправијата побегнал, но по кусо време бил пронајден од полицијата  и приведен.

Повеќе информации СВР Охрид ќе соопшти во текот на денешниот ден.