Фудбал
29. September 2018 - 17:43

Прва МФЛ: Серија на Вардар и Ренова

Попладнево се одиграа натпреварите од 8.прволигашко коло. 

Цел плен за Вардар кој цврсто го држи првото места на табелата и за Ренова која скокна до 5.место. 
Резултати
Победа - Вардар 0-1
Силекс - Македонија ЃП  1-1
А.Пандев - Шкендија  0-0
Работнички - Беласица 1-1 
Ренова - Шкупи 2-0