Фудбал
26. јуни 2020 - 18:15

Прва МФЛ: Новата сезона стартува на 9-ти август

УО го усвои и календарот за наредната сезона која ќе стартува на 9-август кога ќе се игра првото коло од Првата лига додека на 22-август своите натпревари ќе ги започнат второлигашите.  Дуелите од националниот куп се закажани за 6-ти септември.  Доколку условите дозволат ФФМ најави одржување на редовното годишно собрание на 13-ти јули.