Македонија
23. January 2022 - 12:31

Приведени крадци фатени на дело

На 22.01.2022 околу 18,30 часот на ул.,,Воденска“ во Скопје полициски службеници од Единицата за интервентна полиција ги затекнале при извршување кривично дело тешка кражба Р.А(24) и А.И(20) од Скопје и кај нив биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело. Лицата се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.