Македонија
13. July 2019 - 18:08

Приведен гостиварец поради напад на полициски службеник

Синоќа околу 18,15 часот во Гостивар лишен од слобода е Ќ.Р. од Гостивар поради напад на полициски службеник при преземање на службени дејствија и против него ќе биде поднесена кривична пријава.