Фудбал
3. July 2024 - 8:48

Познати се сите двојки за четвртфиналето на Евро 2024

Во четвртфиналето, домаќинот на првенството Германија ќе игра против Шпанија, Португалија ќе се соочи со Франција, Холандија со Турција, а Англија со Швајцарија.

Двојки и термини за 1/4финалето:

Шпанија – Германија (5 јули, 18 часот)

Португалија – Франција (5 јули, 21 часот)

Англија – Швајцарија (6 јули, 18 часот)

Холандија – Турција (6 јули, 21 часот).

Четвртфиналните средби ќе се играат во Штутгарт, Хамбург, Берлин и Диселдорф