Македонија
6. јуни 2023 - 19:15

Полицијата уапси битолчанка - во нејзиниот дом биле пронајдени 96 паковки со марихуана и амфетамин

На 06.06.2023 криминалистичката полиција при СВР Битола ја лиши од слобода З.М.(53)од Битола.

Имено, при извршен претрес во дом и помошни простории кои ги користи З.М.(53)од Битола пронајдени се 96 паковки со марихуана, една паковка амфетамин,дигитална вага и други предмети.

По документирање на настанот против З.М. ќе следува соодветна пријава по чл.215од КЗ.