Македонија
16. January 2020 - 18:11

Почина тешко повредената жена во верижниот судир на автопатот Велес-Скопје

Попладнево во 15 и 40 минути на КАРИЛ им подлегна на повредите 37-годишната жена која утринава со тешки повреди и скршеници на главата и внатрешно крварење, во кома беше донесена на скопските Клиники по верижниот судир на автопатот Велес-Скопје. 

Другите две повредени лица беа префлени во велешката болница и се надвор од животна опасноста. 

 

Александар Динев