Кошарка
27. October 2017 - 9:40

Победа на Звезда, 100 меча за Антиќ

Кошаркарите на Црвена Звезда во драматичен меч со пресврт славеа со 87-84 над израелскиот Макаби со што однесоа уште една голема победа во Евролигата. 

Македонецот Перо Антиќ имаше посебна вечер бидејќи го одигра 100-тиот меч за црвено-белите и помогна со 7 поени 3 скока и 2 асистенции.