Свет
25. јуни 2022 - 10:56

Осомничениот за пукањето во Осло е Норвежанец со иранско потекло I ВИДЕО

Осомничениот кој полицијата го уапси по смртоносните престрелки во Осло во текот на ноќта е Норвежанец со иранско потекло, соопшти полицијата.

Се појавија снимки од немилиот настан кој се случи во Осло.

Во настанот кој норвешката полиција го класифицира како терористички напад загинаа двајца, а повредени се 19 лица.