Македонија
28. February 2019 - 11:11

Нов напад од куче во скопска Кисела Вода

Нов напад  о куче скитник во скопска Кисела Вода. Како што стои во билтенот на МВР,  вчера во 15.05 часот во Полициската станица Кисела Вода, Д.А.(54) од Скопје пријавил дека на 26.02.2019 година околу 19.00 часот на булеварот „Борис Трајковски“ бил каснат од куче-скитник во пределот на левата нога.