Македонија
17. April 2019 - 11:54

Нов напад од куче во Кисела Вода - повреден 45-годишен маж

Напдите од куче -скитник продолжуваат низ Скопје, нов напад се случил вчера во скоспката населба Кисела Вода.

Како што стои во билтенот на МВР. вчера а во 23.55 часот во Полициската станица Кисела Вода, И.П.(45) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 21.00 часот на улица „Серска“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница.