Балкан
17. August 2016 - 13:52

Несреќа: Работник падна од градилиште во центарот на градот

Маж е повреден при пад од зграда на аголот на Кнез Михајлова и Рајичева улица во центарот на Белград.

Екипата на Брзата помош го однеле мажот на реанимација во Ургентниот центар, потврдила за курир.рс портпаролката на Брзата помош, Нада Мацура.

Според нејзините зборови, мажот паднал од градилиште во центарот на градот.

Несреќата се случила нешто пред 11 часот.