Македонија
25. October 2020 - 14:50

Непознато лице нападнало вработен во казино во Бутел и со закана одзело пари

На 25.10.2020 во 05,00 часот било пријавено дека на подрачјето на Бутел во казино едно лице физички го нападнало вработениот и со закана одзело пари, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.